گزارش کارآموزی رشته صنایع غذایی بررسی انواع شیرینی و نحوه تهیه

ارسال شده در: گزارش کارآموزی | ۰

گزارش کارآموزی رشته صنایع غذایی بررسی انواع شیرینی و نحوه تهیه

فرمت فایل doc
حجم فایل ۶۱۳۷ کیلو بایت
تعداد صفحات فایل ۱۱۰

معرفی: 

شرکت در خیابان آذربایجان بین چهارراه خوش و روکی پلاک ۸۳۴ زیر نظر مدیر عامل وسرپرست این مجموعه جناب آقای محمد نصرتی به تولید انواع شیرینی، کیک و دسر مشغول است. تعداد پرسنلی که در این مجموعه مشغول به کار هستند حدود ۳۰ نفر می باشد که در یک شیفت کاری از ساعت ۸ تا ۱۶ مشغول به کار هستند ومدت کار اضافه جزو اضافه کاری محسوب می شود. تعداد کار کنان در بخش ترکاری ۵نفر، در بخش خشک کاری ۱۰نفر، ۷نفر فروشنده و ۴نفرهم به عنوان کمکی نیزوجود دارند که بیشتر بعدازظهرها میایند.

این مجموعه هم اکنون بخش اعظمی از صادرات شیرینی را به عهده دارد. ونیز تامین کننده انواع شیرینی و کیک های تر ووخشک به فروشگاههای معتبر داخلی است.

به منظور پیشرفت در صنعت شیرینی همگام با کشورهای پیشرفته، این مجموعه به تولید شیرینی های دیابتی ودایتی(رژیمی) روی آورده که نیاز بیمارانی که توان استفاده از شیرینی را ندارند بر طرف کرده است.

کودکان عزیز شیرینی مخصوص خود را بار رنگ و مواد طعم دهنده مجاز می توانند از این شرکت تهیه کنند. این مجوعه به علت توانایی خاص در امر تولید، در سال ۱۳۸۰ مبادرت به ساخت کیک خامه طبیعی به وزن ۷/۲ تن در میدان آزادی به منا سبت ولادت حضرت مهدی(ع) پرده برداری شد. ونیز در سال ۱۳۸۱ بزرگترین کیک خامه طبیعی در جهان به وزن ۴تن وبا استفاده از ۱۲۰ لیتر آب زمزم طراحی و تولید نموده است که در صحن مقدس امام زاده صالح به نمایش عموم و جهان گذاشته شد به طوری که تمام رسانه های داخلی و خارجی به نقدوبررسی این کارغیر منتظره پرداختند. آقای نصرتی مدیرعامل و سرپرست مجموعه وخانواده ی شیرین منش و همچنین ریاست اتحادیه صنف قنادی وشیرینی وکافه قنادی تهران و عضومجمع امور صنفی تهران می باشند وسالها در امر پیشرفت صنعت شیرینی سازی در ایران فعالیت داشته اند.

کلمات کلیدی:

انواع شیرینی

نحوه تهیه شیرینی

صنعت شیرینی سازی

ویژگیهای انواع شیرینی

مقدمه

تولید محصولات به دو دسته اصلی تقسیم می شود: خشک کاری و ترکاری.

خشک کاری به سه قسمت تقسیم می شود:۱- کیک .۲- شیرینی کره ای و خشک.۳- شیرینی خانگی و آلمانی.

در قسمت خشک کاری محصولاتی که تولید می شود شامل موارد زیر است: کیک اسفنجی(برای همه کیک های تر)_نان رولت مکزیکی_ تارت میوه ای_ دانمارکی_ اسنک_ نان لطیفه_ قرابیه_ کیک صبحانه_ شیرینی کره ای _ کیک یزدی(فنجانی)_ لایه نخودچی و … .

ترکاری خود دو قسمت است: ۱-کیک جشنها و مراسم .۲- دسر یا شیرینیهای تر.

در ترکاری محیصولات زیر تولید می شود: خامه برای تمام محصولات _ کیک پنیر_بستنی پلمبیر_ انواع دسرها _ شیرینی مارسیپان_ شارلوت _ حلوا مخصوص و … .

فهرست مطالب 

مقدمه ۱

فصل اول

مراحل تولید ۱۰

شیرینی‌های خشک ۱۱

انواع‌ پای‌ها ۳۳

شیرینی‌های تر ۳۹

بتن پلمبیر ۴۳

انواع دسرها ۴۴

انبارهای موجود در ساختمان ۴۸

فصل دوم

ویژگیهای شیرینی‌های آردی تنوری ۵۷

مواد اولیه اصلی ۶۱

روش تهیه بعضی از انواع شیرینی ۹۱

خلاصه‌ای در مورد عوامل خطر آفرین ۹۹

کنترل کیفیت ۱۰۳

نتیجه ۱۰۷

منابع ۱۱۰

دانلود بررسی انواع شیرینی و نحوه تهیه آنها

پشتیبانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *