دانلود تحقیق پاورپوینت در مورد شهر اصفهان

۱۳۹۳/۱۱/۱۳
نويسنده:

دانلود تحقیق پاورپوینت در مورد شهر اصفهان

  • عنوان تحقیق : شهر اصفهان
  • نوع فایل : پاورپوینت (قابل ویرایش)
  • شامل ۳ فایل پاورپوینت متفاوت
  • تعداد صفحات : ۱۴ و ۲۸ و ۲۰
  • قیمت : ۵۰۰۰ تومان

قسمتی از متن :
اصفهان شهری باستانی در مرکز ایران است.شهر اصفهان مرکز استان اصفهان است و نیز مرکز شهرستان اصفهان است . استان اصفهان دارای حدود ۴/۵ میلیون نفر جمعیت است که ۷۴% در مناطق شهری و ۲۶% در نقاط روستایی زندگی می کنند. زبان مردم اصفهان فارسی و لهجه انان اصفهانی میباشد البته یهودیان بین خودشان به زبان عبری و ارمنی به زبان ارمنی صحبت می کنند. در طی دوره های مختلف تاریخی در متون متفاوت در اشاره به شهر اصفهان از اسامی مثل اپادانا و اصپدانه و جی اسپانتا .و گابا استفاده می شده است…

مکان های دیدنی شهر اصفهان :
سی و سی پل
پل خواجو
میدان نقش جهان
منار جنبان
مسجد شیخ لطف الله
مسجد امام
عمارت عالی قاپو
کاخ چهلستون
کلیسای وانک
بازار قیصریه

میدان نقش جهان در تاریخ ۸ بهمن ۱۳۱۳ در فهرست آثار علمی ثبت شد و در اردیبهشت ۱۳۵۸ جزء نخستین آثار ایرانی بود که به‌عنوان میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت جهانی رسید. بناهای تاریخی موجود در میدان نقش جهان شامل عالی قاپو،مسجد امام(شاه)، مسجد شیخ لطف الله و سردر بازار قیصریه است. علاوه بر این بناها دویست حجره دو طبقه پیرامون میدان واقع شده‌است که عموما جایگاه عرضهٔ صنایع دستی اصفهان می‌باشند. طول دقیق این میدان ۵۳۰٫۷۳وعرض آن ۱۶۳٫۴۷ومساحت آن حدود  ۸۶۸۱۸ متر مربع است.

پل خواجو : این پل را پل شاهی و بابا رکن الدین و شیراز و حسن آباد هم نامیده‌اند و از بناهای شاه عباس دوم صفوی است که در سال ۱۰۶۰ هجری قمری بنا شده‌است. درازای پل ۱۳۳ متر و پهنای آن ۱۲ متر است. این پل را به نامهای دیگری نیز خوانده‌اند ولی به سبب قرار گرفتن در محله خواجو به پل خواجو بنام است.
پشتیبانی

Link: http://www.getf.ir/?p=4900

بروز رساني: ۱۳۹۸/۰۵/۳۱ در ۶:۴۹ ب.ظ
برچسب ها : ،

دیدگاهتان را بنویسید