دانلود رایگان پاورپوینت آماده در مورد چرخه آب

۱۳۹۴/۰۹/۰۵
نويسنده:

دانلود رایگان پاورپوینت آماده در مورد چرخه آب

دانلود رایگان پاورپوینت آماده در مورد چرخه آب

آب در اشکال متفاوتی بر روی زمین یافت می‌شود. آب تنها ماده ای است که در طبیعت به هر سه حالت جامد، مایع و گاز وجود دارد. ابرها در آسمان، موج دریا، کوه یخی، توده های یخی در دل کوه ها و منابع آبی زیرزمینی تنها چند شکل از آب می‌باشند. طی اعمال تبخیر، میعان، انجماد و ذوب، آب مرتباً از حالتی به حالت دیگر تبدیل می‌شود.

مقدار آبی که در هر شبانه روز از قسمت های مختلف روی زمین بخار می شود و به هوا می رود، چیزی در حدود حجم آب دریای مازندران است. تبخیر این مقدار آب انرژی بسیار زیادی لازم دارد. علاوه بر دریاها و اقیانوس ها، از روی خشکی ها، در اثر تعریق گیاهان و سوزاندن سوخت ها نیز مقداری بخار آب تولید می شود و به هوا می رود.

آب از روی اقیانوس ها و خشکی ها بخار می شود و به هوا می رود.اگر شرایط مساعد باشد، از به هم پیوستن مولکول های آب، ابر تشکیل می شود و باران یا برف بر روی زمین می بارد و آب دوباره به اقیانوس ها باز می گردد. به این ترتیب ،‌آب های زمین، همواره بین دریا، هوا و خشکی در حال جابه جایی اند. به این جابه جایی دائمی آب چرخه آب می گویند .
به طورکلی به تبادل دائمی آب درسه محیط خشکی ، هواو دریاچرخه آب گویند

برای آنکه بخار آب، به حالت مایع یا جامد تبدیل شود(ابرتشکیل شود)، وجود سه شرط لازم است: ۱ – بخار آب به مقدار کافی وجود داشته باشد ۲- دمای هوای مرطوب کاهش پیدا کند ۳ – سطح جامدی در اختیار باشد تا مولکول های آب بتوانند به آن بچسبند

جهت دانلود رایگان اینجا کلیک کنید

Link: http://www.getf.ir/?p=11318

بروز رساني: ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ در ۴:۵۸ ب.ظ

دیدگاهتان را بنویسید