دانلود پاورپوینت اثر فشار هیدرو استاتیک بر ارزش مواد غذایی

۱۳۹۴/۰۳/۲۴
نويسنده:

دانلود پاورپوینت اثر فشار هیدرو استاتیک بر ارزش مواد غذایی

  • عنوان تحقیق : اثر فشار هیدرو استاتیک بر ارزش مواد غذایی
  • نوع فایل : پاورپوینت (قابل ویرایش)
  • تعداد صفحات : ۲۱
  • دسته : صنایع غذایی
  • قیمت : ۳۰۰۰ تومان

قسمتی از تحقیق :

۱-تولید فشار بالا:
در صنایع غذایی تجهیزات تولید فشار باید تحمل فشار ۴۰۰۰ اتمسفر و حدود ۱۰۰۰۰ گردش کاری در سال را داشته باشند.و روشهای تولید فشار بالا عبارتنداز: ۱-تراکم مستقیم. ۲-تراکم غیر مستقیم. ۳-حرارت دادن ماده ناقل
۲-تجهیزات فشار بالا:
مخازن تولید فشارکه مدل کوئینتوس ساخت شرکت اتوکلاو ای.بی.بی دارای مشخصات زیر می باشد.قطر ۰۹٫ متر – طول۲۲۵٫متر- حجم- – لیتر – حداکثر فشار فراوری ۹۰۰۰ اتمسفر- حداکثر درجه حرارت ۸۰ درجه سانتیگراد
۳-شرح فرایند:
مواد غذایی در ظروف استیل قرار گرفته درب ان محکم شده و سپس ظرف با مواد غذایی داخل آن که دارای لفاف  اتیلن ونیل الکل و پلی ونیل الکل می باشند در مخزن فشار قرار می گیرند. درب مخزن بسته و ماده ناقل تزریق می شود که اکثرا از آب استفاده می شود.و مدت لازم برای فراوری  که به نوع ماده غذایی و درجه حرارت فرایندبستگی دارد را می گذراند. و پس از طی این مدت محصول خارج شده و محصول جدید جایگزین می شود.

۱-کیفیت حسی مواد غذایی:
الف) اثر فشار بر کیفیت ماهیچه: واکنش متقابل بین اثرات شیمیایی و فیزیکی بر بافت ماهیچه ای علت اثر ترد کنندگی فشار می باشد.افزایش فعالیت آنزیم های پروتئولیتیک اندژون ماهیچه ها در اثر فشار بالا نیز ممکن است در ترد شدن گوشت نقش داشته باشند.
ب) اثر فشار بر پخت برنج: فشار بال ساختمان نشاسته و  پروتئین را تغییر می دهد. بناباین می توان برنج را در مدت چند دقیقه پخت نمود.
ج) اثر فشاربر آب گریپ فروت: فاقد طعم تلخ لیمونین خواهد بود که در فراوری متداول حرارتی وجود دارد.
۲-ژلاتینه شدن پروتئین ها:
فشار ۵۰۰۰ اتمسفر سفیده تخم مرغ را تا حدی منعقد و مات می کند و فشار ۶۰۰۰ اتمسفر سبب ژلاتینه شدن کامل آن می
گردد. ژل های سفیده تخم مرغ که در اثر فشار تشکیل می شوند دارای طعم طبیعی بوده و ویتامینها و اسیدهای آمینه آنها تخریب نمی شود و در مقایسه با ژلهای حاصل از حرارت آسانتر هضم می شود.

پشتیبانی

Link: http://www.getf.ir/?p=7981

بروز رساني: ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ در ۱:۱۱ ب.ظ

دیدگاهتان را بنویسید