دانلود گزارش کارآموزی رشته روانشناسی و علوم تربیتی

ارسال شده در: گزارش کارآموزی | ۰

دانلود گزارش کارآموزی رشته روانشناسی و علوم تربیتی

فرمت فایل doc
حجم فایل ۴۲ کیلو بایت
تعداد صفحات فایل ۴۶

دانلود گزارش کارورزی رشته روانشناسی و علوم تربیتی

گزارش کارورزی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  در قالب ۳ بخش:

  1. گزارش مراجعین حضوری
  2. گزارش مرکز مشاره خصوصی
  3. گزارش انجمن اولیا و مربیان
مشکل مراجع:
مراجع از استان خراسان آمده و در حال حاضر د رخوابگاه به سر می برد. وابستگی شدیدی به مادرش دارد و مادر اورا برای گرفتن انتقالی به شهرستان تحت فشار قرار می دهد .از طرفی به دلیل اینکه از نظر ایشان مدرک دانشگاه علامه از شهرستان معتبرتر است ، تمایل دارد که در تهران بماند.
– وضعیت زندگی جاری مراجع:
در حال حاضر مراجع در خوابگاه زندگی  می کندو چند دوست صمیمی پیدا کرده است.
– تاریخچه خانوادگی:
ایشان در یک خانواده ۵ نفره زندگی می کند .فرزند اول خانواده است و پدرو مادر همیشه باهم در حال نزاع بوده اند .مادر شخصی مضطرب است و پدر هم بسیار عصبی می باشد.
 تاریخچه شخصی:
ایشان از نظر هوشی در سطح خوبی هستند و خانواده و اقوام همیشه به این نکته اشاره می کرده اند . همه تصمیماتش را باید با مادر مطرح کند و در غیر این صورت کاری را انجام نمی دهد.در کودکی یک بار تصادف کرده است که از این مورد، به عنوان خاطره ای بسیار تلخ یاد می کند.
– توصیف مراجع و رفتارهای وی در خلال مصاحبه:
مراجع از لحاظ ظاهری بسیار آراسته و مرتب است. در طول جلسه چهره ای بسیار غمگین دارد و به طور مداوم دستهایش را به هم فشار می دهد.
– تحلیل مشکل :
به نظر می رسد که از آن جایی که مادر با پدر رابطه خوبی ندارد با مراجع دست به مثلث سازی زده است و ازطریق مراقبتهای شدید از فرزند خود و وابستگی به او، مشکل اصلی خود را از این طریق جبران می کند. در عین حال که مراجع این و ضعیت را دوست ندارد و به نظر می رسد که تحت فشار است اما به قول خودش نمی خواهد دل مادرش را بشکند و درحقیقت فرصت مستقل شدن را پیدا نمی کند .
– توصیه های درمانی برای مشکل :
در این جلسه ، در مورد وابستگی و اثرات منفی آن صحبت شد و قرار شد که مراجع یک سناریویی را در طول هفته نوشته که د رآن زندگی خود را در صورت این وابستگی ترسیم نماید .
خلاصه:
از آن جایی که به نظر می رسد مراجع تمایل به تغییر دارد و از وضعیت حاضر راضی نیست ، در صورت ادامه جلسات ، مشاور تلاش می کند تا به مراجع  کمک کند تا از شدت وابستگش کم کرده و استقلال پیدا کند.

دانلود گزارش کارورزی رشته روانشناسی و علوم تربیتی
پشتیبانی

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *