روش پاسخگویی به سوالات درک مطلب عربی کنکور

۱۳۹۵/۰۴/۰۲
نويسنده:

روش پاسخگویی به سوالات درک مطلب عربی کنکور

۱- در اولین مرور، درک مطلب دشوار به نظر می رسد و برخی از کلمات و عبارات، نا آشنا هستند و گاهی داوطلب را گیج و عصبی می کنند. اما مطمئن باشید اگر پس از یک مطالعه کلی، برای بار دوم با دقت متن را مرور کنید(البته با مدیریت صحیح زمان)، مفهوم و محتوای کلی درک مطلب را درک خواهید کرد و در این صورت با اطمینان به سؤالات مربوطه به آن پاسخ می دهید.

۲- اگر پیام کلی متن را متوجه شوید معمولا دو یا سه سؤال درک مطلب، برای شما بسیار آسان و سطحی خواهد بود و اغلب یکی از ۴ سؤال مفهومی، گاهی ابهام بیشتری دارد. بنابراین متن را به دقت بخوانید و سعی نمایید یک مفهوم کلی از متن در ذهنتان به وجود آید، البته افزایش دامنه لغات نیز برای موفقیت در این بخش، ضروری است.

۳- از ۹ سؤال مربوط به درک مطلب، ۵ سؤال مربوط به تجزیه و ترکیب و تشکیل(حرکت گذاری) می باشد. برای پاسخگویی به این ۵ سؤال باید به قواعد تسلط داشته باشید. هرچند درک کلی مفهوم متن و عبارات، در پاسخگویی به این بخش ها نیز ضروری است.

۴- رمز موفقیت در بخش درک مطلب به ویژه سؤالات مفهومی، دقت و تسلط لازم می باشد و این تسلط زمانی تقویت می شود که داوطلبان، متن های سال های قبل را مدام با دقت، مرور و بررسی نمایند.

۵- به شما اطمینان می دهم اگر دقت لازم را داشته باشید و به خود تلقین نکنید که درک مطلب، دشوار است، بهترین درصد را از همین بخش کسب خواهید نمود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
روش پاسخگویی به سوالات درک مطلب عربی کنکورروش پاسخگویی به سوالات درک مطلب عربی کنکورروش پاسخگویی به سوالات درک مطلب عربی کنکورروش پاسخگویی به سوالات درک مطلب عربی کنکورروش پاسخگویی به سوالات درک مطلب عربی کنکورروش پاسخگویی به سوالات درک مطلب عربی کنکورروش پاسخگویی به سوالات درک مطلب عربی کنکورروش پاسخگویی به سوالات درک مطلب عربی کنکور
Link: http://www.getf.ir/?p=14258

بروز رساني: ۱۳۹۶/۰۴/۰۷ در ۵:۵۱ ب.ظ

پاسخ دهید

کد امنیتی *