روش پاسخگویی به سوالات درک مطلب عربی کنکور

۱۳۹۵/۰۴/۰۲
نويسنده:

روش پاسخگویی به سوالات درک مطلب عربی کنکور

۱- در اولین مرور، درک مطلب دشوار به نظر می رسد و برخی از کلمات و عبارات، نا آشنا هستند و گاهی داوطلب را گیج و عصبی می کنند. اما مطمئن باشید اگر پس از یک مطالعه کلی، برای بار دوم با دقت متن را مرور کنید(البته با مدیریت صحیح زمان)، مفهوم و محتوای کلی درک مطلب را درک خواهید کرد و در این صورت با اطمینان به سؤالات مربوطه به آن پاسخ می دهید.

۲- اگر پیام کلی متن را متوجه شوید معمولا دو یا سه سؤال درک مطلب، برای شما بسیار آسان و سطحی خواهد بود و اغلب یکی از ۴ سؤال مفهومی، گاهی ابهام بیشتری دارد. بنابراین متن را به دقت بخوانید و سعی نمایید یک مفهوم کلی از متن در ذهنتان به وجود آید، البته افزایش دامنه لغات نیز برای موفقیت در این بخش، ضروری است.

۳- از ۹ سؤال مربوط به درک مطلب، ۵ سؤال مربوط به تجزیه و ترکیب و تشکیل(حرکت گذاری) می باشد. برای پاسخگویی به این ۵ سؤال باید به قواعد تسلط داشته باشید. هرچند درک کلی مفهوم متن و عبارات، در پاسخگویی به این بخش ها نیز ضروری است.

۴- رمز موفقیت در بخش درک مطلب به ویژه سؤالات مفهومی، دقت و تسلط لازم می باشد و این تسلط زمانی تقویت می شود که داوطلبان، متن های سال های قبل را مدام با دقت، مرور و بررسی نمایند.

۵- به شما اطمینان می دهم اگر دقت لازم را داشته باشید و به خود تلقین نکنید که درک مطلب، دشوار است، بهترین درصد را از همین بخش کسب خواهید نمود.

Link: http://www.getf.ir/?p=14258

بروز رساني: ۱۳۹۷/۰۲/۳۰ در ۵:۵۱ ب.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

کد امنیتی *