دانلود مقاله نقش ارزشیابی توصیفی در ارزیابی یادگیری دانش آموزان

ارسال شده در: پاورپوینت و ورد | ۰

دانلود مقاله نقش ارزشیابی توصیفی در ارزیابی یادگیری دانش آموزان

  • عنوان مقاله : نقش ارزشیابی توصیفی در ارزیابی یادگیری دانش آموزان
  • نوع فایل : WORD (قابل ویرایش)
  • تعداد صفحات : ۲۵
  • قیمت : ۳۵۰۰ تومان

قسمتی از مقاله :

در این مجموعه سعی شده که نگاهی کوتاه و گذرا در ارزشیابی کیفی یا توصیفی داشته باشیم و تلاش کرده ایم تا بتوانیم همکارانی را که با این ارزشیابی آشنایی ندارند و یا ابزار و روشها را نمی دانند تا حدّی یاری دهیم. در این مباحث ابتدا در خصوص ارزشیابی و اهداف آن و اعتبار و اهمیّت ارزشیابی سخن به میان آمده دسته بندی ارزشیابی ها را داریم و با توجه به اهمیت ارزشیابی تکوینی و ارتباط داشتن این ارزشیابی با ارزشیابی توصیفی سعی شده تا اهداف و اهمیّت ارتباط آن بیان شود.بعد از این موارد به بررسی ارزشیابی کمّی و کیفی و تفاوت آنها و ارزشیابی توصیفی و کاربرد وابزارهای آن صحبت شده و راهکارهای مناسب جهت چگونگی استفاده از ابزارها و نتایج حاصل از ارزشیابی توصیفی ارائه شده است.

کلمات کلیدی :
ارزشیابی: هر کاری که قضاوتی به همراه داشته باشد ارزشیابی است که بعضی از مواقع سنجش و ارزشیابی معادل به کار می روند، اما به واقع هم معنا نیستند. سنجش، اندازه گیری عملکرداست و مشتمل بر قضاوت نیست و این نقش بر عهده ی ارزشیابی است.
ارزشیابی تحصیلی: فعالیتی است که معلم، در جریان تدریس خود انجام می دهد. این فعالیت، شامل جمع آوری اطلاعات و داوری درباره وضعیت یادگیری و پیشرفت دانش آموز است
ارزشیابی توصیفی : الگوی جدیدی است که تلاش می کند زمینه ای را فراهم سازد تا دانش آموزان در کلاس درس با شادابی و نشاط بهتر و بیشتر و عمیق تر مطالب درسی را یاد بگیرند.

فهرست مطالب :

چکیده
مقدمه
ضرورت و اهمیت مسأله
کاربرد ارزشیابی توصیفی
تأثیر ارزشیابی توصیفی در بروز و رشد خلاقیت دانش آموزان
ابزارهای ارزشیابی توصیفی
مختصات طرح ارزشیابی توصیفی
پوشه کار
معیارهایی برای ارزشیابی پوشه ای
جمعبندی و نتیجه گیری
پیشنهادات
منابع

پشتیبانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *