مقاله گذری بر فرهنگ هند و ارتباط آن با ایران

ارسال شده در: پاورپوینت و ورد | ۰

مقاله گذری بر فرهنگ هند و ارتباط آن با ایران

فرمت فایل doc
حجم فایل ۱۳۷۸ کیلو بایت
تعداد صفحات فایل ۲۶

مقدمه:

کشور هندوستان در جنوب آسیا واقع شده است که از شمال با کشورهای چین و بوتانی ونپال و در شرق با بنگلادش و در جنوب با کشور سری لانکا و در غرب با پاکستان همسایه است .مساحت این کشور تقریباً دو برابر کشور ایران است و پس از چین دومین کشور پرجمعیت جهان است و دارای آب و هوای چهارفصله و استوایی است .
هندوستان در سال ۱۹۴۷ پس از سالها مستعمره بریتانیا بودن به استقلال دست یافت . این کشور بیش از ۵ هزار  سال قدمت تاریخی را با خود به همراه دارد . سرزمینی است که میتوان آن را «سرزمین عجایب» خواند .اختلاف شدید طبقاتی دراین کشور بسیار مشهود بوده به طوری که ثروت و فقر کاملاً به وضوح درکنار یکدیگر نمایان هستند. ازدحام شدید جمعیت به همراه ترافیک  و صداهای ممتد بوق اتومیبیل ها و اهنگ های گوناگونی سنتی و بوی نامطبوع و نامناسب در شهر وغذاهای تند و پراز ادویه برای بازدیدکنندگان ازاین کشورها چندان فضایی مناسبی نیست . همزیستی و زندگی حیوانات به ویژه « گاو» که احترام و تقدس خاص آن برای مردم این آب و خاک وضعیتی عادی تلقی میگردد . قیمت های پایین کالا و خدمات دراین کشور ازدیگر علل جذب توریست دراین کشور است .
 وجود معابد بسیار بزرگ در جنوب هندوستان ، استفاده از هنرهای بسیار زیبا که برگرفته از فرهنگ مذهبی آن کشوراست فرهنگ ملی هندوستان را به طور واضحی متاثر از ادیان قرارداده است . بودیسم و همچنین مذهب هندو وادیان دیگری چون جودایسم ، یائسم، مسیحیت و اسلام نیز در هند رایج است . هندوستان سرزمینی سرشار از تناقضات و اختلافات شدید طبقاتی و قومی و مذهبی است سرزمینی است که از آن به عنوان سرزمین ۷۲ ملت همواره یاد میشود . بیشتر اقوام یا مذاهب و اعتقادات مختلف در کنار یکدیگر بدون این که اهانتی به یکدیگر داشته باشند زندگی میکنند دراین کشور ۱۵۰۰ نوع گویش در زبان مختلف وجود دارد . زبان رسمی و  محاوره ای دراین کشور ، هندی بوده و زبان انگلیسی زبان اصلی  تهیه و تنظیم مدارک و زبان نوشتاری دراین کشور است .
کشوری با آثار تاریخی بسیار که جشنها و فستیوالهای زیادی در طول سال دران برگزار میگردد و از جالب ترین هنرهای ان انواع رقصهای کلاسیک است که مردم به صورت فردی یا گروهی انجام میدهند . داروهای گیاهی یا روغن گیاهی برای استفاده در موارد گوناگون درمانی در انجا موجود بوده که اکثریت مزارع حاشیه ای استان راجستان به کشف این موارد اختصاص داشت . یوگا و مدی تیشن یکی از ورزشهای  باستانی این کشور به شمار میآید و دارای استفاده های بی شماری برای روح و روان است . تعداد صنایع دستی هند بسیار زیاد است به طوری که در هر مغازه ای میتوان متنوع بودن ان را دید . سبک های مختلف هنرهای دستی و سنتی با قیمت های ارزان و بیشتر زیور آلات بدلی که در سبک ها و مدل های بسیار زیبا و رنگارنگ موجود داشت . استفاده از بدلیجات و زیور آلات درمیان زنان  هندی  متداول است .
کلمات کلیدی:

فرهنگ هند

زیباشناختی در هنر

جلوه هایی از هنر ایران در هند

فهرست مطالب
گذری بر فرهنگ هند ۱
۲ _ ۱ _ هندوستان ۲
۲ _ ۱ _ ۱ _ وضعیت تاریخی و اجتماعی ۲
۲ _ ۱ _ ۲ _ وضعیت اقتصادی ۵
۲ _ ۱ _ ۳ _ تمدن هند باستان ۵
۲ _ ۲ _ روابط اقتصادی ( بازرگانی ) ایران و هند ۸
۲ _ ۳ _ زبان و ادب فارسی در شبه  قاره هند ۱۰
۲ _ ۴ _ جلوه هایی از هنر ایران در هند ۱۲
۲ _ ۴ _ ۱ _ معماری ۱۳

۲ _ ۵ _  نخستین دوران هنر هند ۱۵

۲ _ ۵ _ ۱ _ معماری و پیکر تراشی آغازین؛ سلطه آئین بودا ۱۸
۲ _ ۶ _ معیار زیباشناختی درهنر باغسازی تیموریان هند ۲۱
فهرست منابع ۲۲

دانلود گذری بر فرهنگ هند و ارتباط آن با ایران

پشتیبانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *