نرم افزار رایگان دانلود کامل سایت و مشاهده آن بصورت آفلاین

۱۳۹۴/۰۵/۰۸
نويسنده:

نرم افزار رایگان دانلود کامل سایت و مشاهده آن بصورت آفلاین

شاید تا به حال سایت​های جالبی دیده باشید که دوست دارید همیشه در حافظه همراه​تان باشند و بدون اتصال به اینترنت (Offline) به آن​ها دسترسی داشته باشید.

نرم افزارهای زیادی برای دانلود یک وب​سایت وجود دارد که اکثراً رایگان نیستند.

در ادامه فرهنگ​سازی استفاده از نرم​افزارهای رایگان، قصد داریم نرم​افزاری بسیار کوچک و ساده و در عین حال کارا برای این کار معرفی کنیم:

نرم افزار رایگان H.T.Track

http://aftab.cc/img/news/httrack.gif

برای دانلود به سایت رسمی آن مراجعه کنید: http://www.httrack.com

به سادگی، در سه گام می​توانید یک وب​سایت را دانلود کنید.

صفحه اول، Next را کلیک کنید، در صفحه بعد یک نام برای پروژه و جایی برای ذخیره سازی آن انتخاب کنید و در گام سوم، با کلیک روی Add URL آدرس سایتی که قصد دانلود آن را دارید، وارد نمایید.

دقت کنید که به طور پیشفرض، این نرم​افزار طبق اجازه سایت، یعنی با دنبال کردن فایل robots.txt که معمولاً بر روی هر سایتی است، صفحات آن را دانلود می​کند. شاید یک سایت در این فایل اجازه دانلود کامل را نداده باشد. بنابراین، می​توانید در گام سوم، با کلیک روی Set options و رفتن به تب Spider گزینه Spider را روی no robots.txt rules تنظیم کنید.

httrack.jpg

چند نکته:

– دقت کنید که بسیاری از سایت​های مشهور، با ترفندهای مختلف امکان دانلود را نمی​دهند. (اما سایت​های ایرانی معمولاً به طور کامل دانلود می​شوند)

– ضمناً دانلود یک سایت حجیم، چیزی شبیه به آفتابگردان، با خطوط معمولی ممکن است چندین روز طول بکشد! پس سایت​هایی را دانلود کنید که حجم زیادی ندارند و یک موضوع خاص را در خود گنجانده​اند. (به طور مثال من سایت neopersia.org را به طور کامل دانلود کردم که در کلاس​های طراحی وب همراهم باشد)

– سایتی مثل w3schools.com اجازه دانلود را به این راحتی​ها نمی​دهد. البته نسخه​های آفلاین این سایت وجود دارند که می​توانید دانلود کنید. روی لینک زیر کلیک کنید:

نسخه آفلاین سایت www.W3Schools.com – دانلود W3Schools – entire Website Offline version

مدیران وب​سایت​ها توجه کنند که از قرار دادن این فایل روی سرور خود، خودداری کنند. چون این کار، غیرقانونی است و موجب شکایت سایت W3Schools می​شود و ممکن است سرور شما، سایتتان را معلق کند. (نامه​ای که W3Schools به مدیر این وب​سایت فرستاده است را ببینید. ضمن گلایه از این کار، هشدار داده است که لینک دانلود باید هر چه زودتر از روی سرور شما پاک شود)
نکته جالب دیگر در مورد این وب​سایت این است که اگر عبارت Download W3Schools website را در گوگل جستجو کنید، در اولین نتیجه، به این صفحه  از سایت W3 هدایت می​شوید که چنین عکسی می​بینید:

متوجه شدید؟
این عکس معمولاً در جواب به کسانی نشان داده می​شود که تصور می​کنند می​شود کل اینترنت را دانلود کرد! این سایت می​خواهد با این عکس نشان دهد که دانلود این وب​سایت مثل دانلود کل اینترنت، بیش از ۴۰۰۰ سال طول می​کشد!!!! (شاید اغراق باشد، چون نسخه آفلاین آن را همین بالا لینک داده​ایم)

منبع : آفتابگردان

Link: http://www.getf.ir/?p=8645

بروز رساني: ۱۳۹۸/۰۴/۲۹ در ۱۲:۰۸ ب.ظ

دیدگاهتان را بنویسید