نشانه های مهم کاهش اولیه آب بدن

ارسال شده در: پزشکی و سلامت | ۰

نشانه های مهم کاهش اولیه آب بدن

نشانه های مهم کاهش اولیه آب بدن

۱-خشکی دهان:موردی ساده اما قابل اهمیت است که می تواند نشانه مهمی از کاهش اولیه آب بدن باشد.با نوشیدن آب خالص یا نوشیدنی های دیگر بدون شکر،خشکی دهان را مورد توجه قرار دهید

۲-خشکی چشم:عدم آبرسانی کافی به بدن ، موجب کاهش تولید اشک که به طورعادی باعث سلامت چشم ها میشود،میگردد.قبل از درمان خشکی چشم سعی کنید آب بیشتری بنوشید

۳-گرسنگی نامعقول:بخش هایی از مغز که گرسنگی و تشنگی را احساس می کنند،بسیار به هم نزدیک هستند.اما واکنش بدن به به سیگنال های گرسنگی شدیدتر از واکنش به سیگنال های تشنگی است.بنابراین کاهش آب بدن اغلب باعث احساس گرسنگی می شود.

۴-درد مفاصل:بافت غضروفی کم آب ، باعث نزدیک شدن سطوح استخوانی و سایش آنها به یکدیگر شده که این حالت در شرایط طبیعی رخ نمی دهد.با نوشیدن آب کافی و منظم،از مفاصل خود مراقبت کنید.

۵-خستگی مفرط:کاهش آب بدن باعث تغییر قابلیتی می گردد که از طریق آن اکسیژن به بدن رسانده می شود و‌احساس خستگی ایجاد می کند که با مصرف روزانه مواد محرکی مانند کافئین رفع می گردد.

۶-یبوست:همانطور که مصرف مایعات برای عمل جذب در بدن لازم است،جهت دفع مواد زائد از دستگاه گوارش نیز ضروری است.افزایش مصرف مایعات ، درمانی ساده اما موثر برای ییوست است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *