وام مقاوم سازی ۲۰ میلیون تومانی

ارسال شده در: اخبار | ۰

وام مقاوم سازی ۲۰ میلیون تومانی

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تک نرخی شدن سود تسهیلات مسکن گفت: وام مقاوم سازی ۲۰ میلیون تومانی هم که به شکل قرض الحسنه پرداخت می شود یکی دیگر از تسهیلات در نظر گرفته شده برای متقاضیان نوسازی می باشد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمدسعید ایزدی در بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما اظهار داشت: با تک نرخی کردن سود تسهیلات مسکن تلاش بر این بوده که مالکان بافت های فرسوده برای ساخت، تشویق و ترغیب شوند.

مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری گفت: شرط اولین خانه دار شدن برای مالکان بافت های فرسوده لازم نیست و از طرفی نرخ سود هم برای شان هشت درصد اعلام شده است.

ایزدی با بیان اینکه یکی از روش های پرداخت تسهیلات ، صندوق پس انداز یکم با نرخ سود هشت درصد است افزود: در حوزه بافت فرسوده روشهای متنوعی از جمله تسهیلات نوسازی ۵۰ ، ۴۰ و  ۳۰ میلیون تومانی وجود دارد که نرخ سود آن ۱۸ درصد است اما دولت ۱۰ درصد آن را تقبل کرده است.

وی گفت: وام مقاوم سازی ۲۰ میلیون تومانی هم که به شکل قرض الحسنه پرداخت می شود یکی دیگر از تسهیلات در نظر گرفته شده برای متقاضیان نوسازی می باشد.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: برای کسانی که از فنآوری های نوین در ساخت استفاده کنند تسهیلات عقود مشارکتی تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان نیز در نظر گرفته شده است.

ایزدی سقف تسهیلات صندوق پس انداز یکم با نرخ سود هشت درصد را ۱۶۰ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: همه تلاش دولت آن است که ابزارهای متنوعی را برای هموطنان قرار دهد.

وی افزود: از آنجایی که در سیاست جدید وزارت راه و شهرسازی مخاطبان اصلی مورد توجه قرار گرفته اند اولویت پرداخت تسهیلات متوجه کسانی خواهد بود که نیازمند مسکن هستند.

ایزدی با اشاره به راهکارهای دیگر به منظور تشویق ساخت و ساز به ویژه در بافت های فرسوده گفت: در بافت های فرسوده علاوه بر تقبل ۱۰ درصد سود به متقاضیان دریافت تسهیلات این رقم برای کسانی که از فنآوری های نوین برای ساخت و ساز استفاده کنند به ۱۱ درصد افزایش یافته است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *