پروژه طراحی نمودار ER با PowerDesigner پیاده سازی با SQL Server

۱۳۹۳/۰۳/۲۷
نويسنده:

دانلود پروژه طراحی نمودار ER فروشگاه کتاب در نرم افزار پاور دیزاینر و پیاده سازی جدول ها و ارتباط آنها در SQL Server

  • شامل ۵ موجودیت
  • به همراه فایل های .mdf و .ldf
  • فایل های پاور دیزاینر
  • فایل pdf از نمودار ER
  • قیمت : ۱۰۰۰۰ تومان

Sybase PowerDesigner یکی از مهم ترین نیازهای دانشجویان و مهندسین نرم افزار، نرم افزارهایی جهت ساده تر کردن کار مدل سازی داده ها و نیز تحلیل و طراحی و نمایش گرافیکی سیستم های نرم افزاری است. شرکت Sybase یکی از بزرگترین شرکت های سازنده‌ ابزارهای مهندسی نرم افزار است که برای مدل سازی داده ها، نرم افزار قدرتمند Sybase PowerDesigner را ارائه کرده است. این نرم افزار زبان مدلسازی UML را نیز پشتیبانی می کند و با ۶۰ دیتابیس مختلف نیز خروجی می دهد. این نرم افزار همچنین با اکثر محیط های برنامه نویسی مانند دات نت، جاوا، اکلیپس و … می تواند تعامل داشته باشد. PowerDesigner اصولاً برای طراحی و پیاده سازی پایگاه داده کاربرد دارد و شما می توانید دیتابیس را کنترل کنید و یکی از مزیت هایی هم که دارد می توانید به SQL Server متصل بشوید و به عنوان یک ابزار با دیتابیس  کار کنید. این نرم افزار بسیار مفید یک ابزار پیشرو در مدلسازی و مدیریت داده ها  است، که برای ایجاد مدل داده ها، معماری اطلاعات و معماری سازمانی، تجزیه و تحلیل  و مدیریت تغییرات در طراحی و مدیریت داده به کار گرفته می شود. با این نرم افزار نمودار erd را رسم و مدلسازی کنید.

مدل er در سال ۱۹۷۶ توسط آقای chen ابداع شده.
مدل er از دو قسمت موجودیت ها و رابطه ها تشکیل شده که در واقع بیشتر کار ما حول این دو تا قسمته.
موجودیت:
chen یه تعریفی از موجودیت داده که میگه ” چیزی که به طور مجزا قابل شناسایی است”
همینطور موجودیت ها رو به صورت موجودیت قوی و موجودیت ضعیف دسته بندی کرده
موجودیت ضعیف:موجودیتی است که وجود آن وابسته به موجودیت دیگری باشد(یعنی عدم وجود موجودیتهای دیگر باعث میشه که این موجودیت از بین بره)
موجودیت قوی:موجودیتی بوده که ضعیف نبوده و به طور مستقل میتونه وجود داشته باشه.
موجودیت هاو رابطه ها دارای مشخصه هایی هستند.( بعضی وقتها به این مشخصه ها صفات هم گفته میشه که تعبیر نادرستی هست چونکه صفت در مدل رابطه ای مفهوم دیگه ای داره)
تمام موجودیت هایی که از یک نوع باشند، مشخصه های مشترکی دارند. برای مثال فرض کنید در یه سیستم پرسنلی تمام کارمندان دارای شماره کارمندی ،نام،حقوق،شماره تلفن و… هستن. هر مشخصه مقدارشو از یک مجموعه مقدار متناظر دریافت میکنه.
مشخصه میتونه به صورت های زیر باشه:
ساده یا مرکب: به عنوان مثال در سیستم کارمند ویژگیهای نام و یا نام خانوادگی از ویژگیهای ساده هستند و یا آدرس از نوع مرکب هست.
کلید: در بعضی موارد تا حد امکان منحصر به فرد است .
تک مقداری یا چند مقداری(درحالت چند مقداری میتونیم از داده های تکراری استفاده کنیم)
مبنا یا مشتق شده(به عنوان مثال “کل عرضه” یک کالا میتونه از مجموع میزان عرضه های اون کالا بدست بیاد.
Chen رابطه را به صورت “یک ارتباط بین موجودیت ها” تعریف کرد.
به موجودیت های موجود در یک رابطه،شریک یا دخیل های آن رابطه گفته می شود . تعداد شریکهای یک رابطه را درجه آن رابطه می نامند.
یک رابطه ER میتواند یک به یک و یا چند به یک(یا یک به چند) و چند به چند باشد.
هر موجودیت دارای یک نوع خاصی است،اما این حالت نیز وجود دارد که یک موجودیت خاص بطور همزمان نوع های مختلفی را پوشش دهد. به عنوان مثال اگر بعضی از کارمندان،برنامه نویس باشند(و کلیه برنامه نویسان جزو کارمندان باشند)آنگاه میتوان گفت Programmer زیر نوعی از نوع مرجع(ابرنوع) Employee می باشد. کلیه ویژگیهای کارمندان برای برنامه نویسان نیز بکار می رود، اما عکس آن صادق نیست. به عنوان مثال ممکن است برنامه نویسان دارای “مهارت برنامه نویسی” باشند که در حالت کلی کارمندان این مهارت را ندارند.
ویژگیها و روابطی که در یک نوع مرجع وجود دارند،توسط یک زیر نوع به ارث برده می شوند.
همچنین توجه دواشته باشید که بعضی برنامه نویسان نرم افزارهای کاربردی و بعضی نرم افزارهای سیستمی تولید میکنند، بنابراین می توان گفت Application_Programmer و System_Programmer هر دو زیر نوع های Programmer هستند.
نمودارهای ER ،تکنیکی برای نمایش ساختار منطقی بانک اطلاعاتی به صورت تصویری ارائه می کنند. این نمودارها روش ساده ای را به شکل تصویری برای طراحی پایگاه داده ها فراهم میکنند.همیشه یک تصویر گویاتر از کلمات متعدد وبده و مفهوم ساده و قابل درکی را ارائه میدهد. به دلیل عمومیت مدل ER به عنوان روشی در طراحی بانک اطلاعاتی، نمودارهای آن نیز مسلما متداولتر خواهد بود.
موجودیت:
در نمودار ER به شکل مسطتیل ترسیم شده و نام موجودیت در داخل مستطیل نوشته می شود. برای یک موجودیت ضعیف، مستطیل را به صورت دو خطی ترسیم میکنند.
مشخصه:
مشخصه ها به شکل بیضی نشان داده می شودند و نام هر مشخصه در داخل بیضی نوشته می شود و به موجودیت (یا رابطه) توسط خطی وصل می شود. اگر مشخصه چند مقداری باشد،به صورت دوخطی خواهد بود . و در صورتی که مشخصه مرکب باشد،مشخصه های جزء که این مشخصه مرکب را به وجود می آورند،توسط بیضی نشان داده شده و با خط راست به مشخصه مرکب وصل می شوند. مشخصه های کلید زیر خط دار هستند.
رابطه ها:
نام هر رابطه در داخل یک لوزی نوشته شده و نماد رابطه در نمودار ER ،لوزی می باشد. اگر رابطه بین یک موجودیت ضعیف و موجودیتی که وابستگی وجودی دارد باشد ،لوزی دوخطی است.
شریکهای هر رابطه به رابطه متناسب با خطوط راست وصل می شوند و هر خطی دارای عنوان “یک” یا “چند” است که نشان می دهد آیا رابطه یک به یک ، چند به یک و غیره می باشد. اگر شراکت کلی باشد ،خط رابط به صورت دوخطی است.

Link: http://www.getf.ir/?p=445

بروز رساني: ۱۳۹۷/۰۲/۳۰ در ۱:۲۹ ب.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

کد امنیتی *