دانلود پروژه کامل مدیریت در مورد بهره وری

۱۳۹۴/۰۷/۱۳
نويسنده:

دانلود پروژه کامل مدیریت در مورد بهره وری

  • عنوان پایان نامه : بهره وری
  • دسته : مدیریت
  • نوع فایل : WORD (قابل ویرایش)
  • تعداد صفحات : ۱۵۰
  • قیمت : ۷۵۰۰ تومان

قسمتی از متن :

پیشگفتار
نیازهای بشر چیزی نیست که بتوان به راحتی از آن صرفنظر کرد . امروز با توجه به منابع کمیاب و نیازهای نامحدودی که وجود دارد ، استفاده درست و مناسب از منابع کمیاب و بر طرف کردن نیازهای نامحدود امری واجب و ضروری به شمار می رود وهمچنین با توجه به جهانی شدن اقتصاد و شکستن مرزهای جغرافیایی چه از لحاظ اقتصادی و چه از لحاظ فرهنگی ، اجتماعی و . . . . و افزایش رقابت ، دولتها و شرکتها را بر آن داشته تا برای از دست ندادن بازارهای داخلی و خارجی و خارج نشدن از گوی رقابت داخلی وجهانی ، کالاهایی با کیفیت بهتر و کمیت بیشتر و قیمت پائین تر به بازارهای داخلی و خارجی شان عرضه نمایند که این می تواند با استفاده بهتر و مناسب از منابع موجود صورت گیرد. بنابراین ، این چیزی جزء بهره وری و کارایی بیشتر عوامل تولید نمی تواند باشد .
بهره وری باعث صرفه جویی در استفاده ازمنابع کمیاب و افزایش قدرت رقابت و در مورد افراد ، مزایای بهره وری همچنین به صورت دستمزدهای بالا و کیفیت بهتر زندگی شغلی ظاهر می شود.
بهره وری به عنوان یک ضرورت ، جهت ارتقاء سطح زندگی ، رفاه بیشتر و آرامش و آسایش انسانها می باشد ، که هدف اساسی برای همه کشورهای جهان محسوب میشود.
وقتی که ، مسئله بهره وری و بحث استفاه بهینه از منابع به میان می آید ، نمیتوان از مهمترین بخش آن یعنی بهره وری نیروی انسانی به سادگی گذشت. استفاده منطقی از منابع فکری و فیزیکی نیروی انسانی کمک شایانی به بهره وری کرده و خواهد کرد و بکارگیری افراد ماهر و متخصص و دارای مهارت های مختلف در زمینه های متعدد ، می توان به کیفیت بهتر و کمیت بیشتر تولیدات بیانجامد . بدون اغراق می توان گفت که این ذهن و فکر و قدرت بدنی نیروی انسانی بوده است که چنین تحولات عظیمی در بکارگیری ماشین آلات ، مواد ، انرژی و… ایجاد کرده است .
بشر برای افزایش بهره وری از تمام توان خود استفاده کرده است ، به طوریکه جمیع اختراعات و ابداعات بشری از ابتدائی ترین ابزار کار دراعصار گذشته گرفته تا پیچیده ترین تجهیزات مکانیکی و الکترونیکی در زمان حاضر ، متأثر از همین تمایل و اشتیاق به بهره وری افزون تر بوده است و خواهد بود. می توان گفت یکی از مهمترین دستاوردهای انسانی امروز ، دستیابی به تکنولوژی الکترونیک و به دنبال آن دستیابی به ابزارهای محاسباتی قوی مانند کامپیوتر و وسائل ارتباطاتی که از مهمترین آنها اینترنت می باشد، بوده است که این هم خود در سایه استفاده صحیح و منطقی ازمنابع و امکانات موجود وجود محدودیتها تحقق یافته است .
امروزه استفاده از کامپیوتر و اینترنت در تمام کارها وارد شده است و در اکثر کارها از این دو ابزار و فناوری استفاده می شود . که در کشور ما نیز استفاده از کامپیوتر به طور گسترده و استفاده از اینترنت به طور محدودتر در زندگی افراد راه پیدا کرده است .
بدیهی است که تغییرات تکنولوژیکی علاوه بر اینکه روی بهره وری تأثیر می گذارد، باعث تغییر نوع شغلها ، مهارتها ، مسئولیتها و وظایف کارگران می شود و نیروی کار در بازار کار دارای مزیت خواهد بود . بنابراین ، جذب نیروی کار ماهر و متخصص در فعالیتهای مبتنی بر فنآوری اطلاعات ضروری است که این خود روی دستمزد نیروی کار تأثیر می گذارد…

فهرست مطالب :

فصل اول
ادبیات موضوعی

در فصل اول ادبیات موضوعی مورد بررسی قرار می گیرد که تعریف بهره وری و معرفی شاخصهای بهره وری در بخش (۱-۱) مورد بحث قرار گرفته است. در بخش (۱-۲) مفهوم دستمزد مورد بررسی قرار گرفته است. بخش (۱-۳ ) به اهمیت و مفاهیم فناوری اطلاعات و مسیر تحولات کامپیوتر و اینترنت اختصاص داده شده است و در انتها و بخش (۱-۴ ) به خلاصه ای از وضعیت فناوری اطلاعات در ایران وجهان پرداخته شده است .

فصل دوم
مبانی تئوریک

 در فصل دوم مشاهده اصول نظری پیشرفت تکنولوژی ودستمزد هستیم که در بخش(۲-۱) به بحث پیشرفت تکنولوژی پرداخته ایم . در بخش (۲-۲) به بررسی روش حسابداری رشد و پیشرفت  تکنولوژی بی طرفی هیکس ، هارود و پیشرفت فنی سرمایه اختصاص داده شده است و نظریات دستمزد و خصوصیات نظریات مختلف دستمزد در بخش (۲-۳) مورد بررسی قرار گرفته است .

فصل سوم
پیشینه تحقیق

در زمینه تاثیر فناوری اطلاعات یا کامپیوتر و اینترنت بر روی بهره وری نیروی کار و بهره وری کل و دستمزد، تحقیقاتی در داخل کشور صورت نگرفته است. ولی مطالعات  بسیار گسترده ای با روشهای مختلف و آمارهای متنوع چه در سطح کلان و چه در سطح خرد در کشورهای اروپایی و آمریکائی و بخصوص استرالیا صورت گرفته است. در این بخش با توجه  به گستردگی مطالعات انجام شده ، مطالعاتی  که سازگاری بیشتری به بررسی حاضر داشته باشد، را ذکر میکنیم.

فصل چهارم
روش نمونه گیری و برآورد موجودی سرمایه

در این فصل در بخش (۴-۱ ) به بررسی روش نمونه گیری میپردازیم و در بخش (۴-۲ ) به برآورد موجودی سرمایه و مطالعات انجام شده در این زمینه پرداخته ایم . لازم به ذکر است که در بخش (۴-۱ ) به بررسی ویژگیهای جامعه آماری و واحد های نمونه ، انتخاب روش نمونه گیری و تعیین حجم نمونه ها پرداخته ایم .

فصل پنجم
برآورد مدلها و نتیجه گیری و پیشنهادها

در این فصل ابتدا به بررسی انواع توابع تولید و متغیر های مجازی پرداخته شده است. در بخش های دوم و سوم فصل به ارائه مدل نظری جهت بررسی های تجربی و برآورد مدل اختصاص داده شده است و در انتها به پیشنهادات و نتیجه گیری پرداخته ایم .

منابع

دانلود پروژه کامل مدیریت در مورد بهره وری

Link: http://www.getf.ir/?p=9741

بروز رساني: ۱۳۹۷/۰۲/۳۰ در ۱۰:۰۰ ق.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

کد امنیتی *