دانلود پروژه کامل مدیریت در مورد بهره وری

۱۳۹۴/۰۷/۱۳
نويسنده:

دانلود پروژه کامل مدیریت در مورد بهره وری

  • عنوان پایان نامه : بهره وری
  • دسته : مدیریت
  • نوع فایل : WORD (قابل ویرایش)
  • تعداد صفحات : ۱۵۰
  • قیمت : ۷۵۰۰ تومان

قسمتی از متن :

پیشگفتار
نیازهای بشر چیزی نیست که بتوان به راحتی از آن صرفنظر کرد . امروز با توجه به منابع کمیاب و نیازهای نامحدودی که وجود دارد ، استفاده درست و مناسب از منابع کمیاب و بر طرف کردن نیازهای نامحدود امری واجب و ضروری به شمار می رود وهمچنین با توجه به جهانی شدن اقتصاد و شکستن مرزهای جغرافیایی چه از لحاظ اقتصادی و چه از لحاظ فرهنگی ، اجتماعی و . . . . و افزایش رقابت ، دولتها و شرکتها را بر آن داشته تا برای از دست ندادن بازارهای داخلی و خارجی و خارج نشدن از گوی رقابت داخلی وجهانی ، کالاهایی با کیفیت بهتر و کمیت بیشتر و قیمت پائین تر به بازارهای داخلی و خارجی شان عرضه نمایند که این می تواند با استفاده بهتر و مناسب از منابع موجود صورت گیرد. بنابراین ، این چیزی جزء بهره وری و کارایی بیشتر عوامل تولید نمی تواند باشد .
بهره وری باعث صرفه جویی در استفاده ازمنابع کمیاب و افزایش قدرت رقابت و در مورد افراد ، مزایای بهره وری همچنین به صورت دستمزدهای بالا و کیفیت بهتر زندگی شغلی ظاهر می شود.
بهره وری به عنوان یک ضرورت ، جهت ارتقاء سطح زندگی ، رفاه بیشتر و آرامش و آسایش انسانها می باشد ، که هدف اساسی برای همه کشورهای جهان محسوب میشود.
وقتی که ، مسئله بهره وری و بحث استفاه بهینه از منابع به میان می آید ، نمیتوان از مهمترین بخش آن یعنی بهره وری نیروی انسانی به سادگی گذشت. استفاده منطقی از منابع فکری و فیزیکی نیروی انسانی کمک شایانی به بهره وری کرده و خواهد کرد و بکارگیری افراد ماهر و متخصص و دارای مهارت های مختلف در زمینه های متعدد ، می توان به کیفیت بهتر و کمیت بیشتر تولیدات بیانجامد . بدون اغراق می توان گفت که این ذهن و فکر و قدرت بدنی نیروی انسانی بوده است که چنین تحولات عظیمی در بکارگیری ماشین آلات ، مواد ، انرژی و… ایجاد کرده است .
بشر برای افزایش بهره وری از تمام توان خود استفاده کرده است ، به طوریکه جمیع اختراعات و ابداعات بشری از ابتدائی ترین ابزار کار دراعصار گذشته گرفته تا پیچیده ترین تجهیزات مکانیکی و الکترونیکی در زمان حاضر ، متأثر از همین تمایل و اشتیاق به بهره وری افزون تر بوده است و خواهد بود. می توان گفت یکی از مهمترین دستاوردهای انسانی امروز ، دستیابی به تکنولوژی الکترونیک و به دنبال آن دستیابی به ابزارهای محاسباتی قوی مانند کامپیوتر و وسائل ارتباطاتی که از مهمترین آنها اینترنت می باشد، بوده است که این هم خود در سایه استفاده صحیح و منطقی ازمنابع و امکانات موجود وجود محدودیتها تحقق یافته است .
امروزه استفاده از کامپیوتر و اینترنت در تمام کارها وارد شده است و در اکثر کارها از این دو ابزار و فناوری استفاده می شود . که در کشور ما نیز استفاده از کامپیوتر به طور گسترده و استفاده از اینترنت به طور محدودتر در زندگی افراد راه پیدا کرده است .
بدیهی است که تغییرات تکنولوژیکی علاوه بر اینکه روی بهره وری تأثیر می گذارد، باعث تغییر نوع شغلها ، مهارتها ، مسئولیتها و وظایف کارگران می شود و نیروی کار در بازار کار دارای مزیت خواهد بود . بنابراین ، جذب نیروی کار ماهر و متخصص در فعالیتهای مبتنی بر فنآوری اطلاعات ضروری است که این خود روی دستمزد نیروی کار تأثیر می گذارد…

فهرست مطالب :

فصل اول
ادبیات موضوعی

در فصل اول ادبیات موضوعی مورد بررسی قرار می گیرد که تعریف بهره وری و معرفی شاخصهای بهره وری در بخش (۱-۱) مورد بحث قرار گرفته است. در بخش (۱-۲) مفهوم دستمزد مورد بررسی قرار گرفته است. بخش (۱-۳ ) به اهمیت و مفاهیم فناوری اطلاعات و مسیر تحولات کامپیوتر و اینترنت اختصاص داده شده است و در انتها و بخش (۱-۴ ) به خلاصه ای از وضعیت فناوری اطلاعات در ایران وجهان پرداخته شده است .

فصل دوم
مبانی تئوریک

 در فصل دوم مشاهده اصول نظری پیشرفت تکنولوژی ودستمزد هستیم که در بخش(۲-۱) به بحث پیشرفت تکنولوژی پرداخته ایم . در بخش (۲-۲) به بررسی روش حسابداری رشد و پیشرفت  تکنولوژی بی طرفی هیکس ، هارود و پیشرفت فنی سرمایه اختصاص داده شده است و نظریات دستمزد و خصوصیات نظریات مختلف دستمزد در بخش (۲-۳) مورد بررسی قرار گرفته است .

فصل سوم
پیشینه تحقیق

در زمینه تاثیر فناوری اطلاعات یا کامپیوتر و اینترنت بر روی بهره وری نیروی کار و بهره وری کل و دستمزد، تحقیقاتی در داخل کشور صورت نگرفته است. ولی مطالعات  بسیار گسترده ای با روشهای مختلف و آمارهای متنوع چه در سطح کلان و چه در سطح خرد در کشورهای اروپایی و آمریکائی و بخصوص استرالیا صورت گرفته است. در این بخش با توجه  به گستردگی مطالعات انجام شده ، مطالعاتی  که سازگاری بیشتری به بررسی حاضر داشته باشد، را ذکر میکنیم.

فصل چهارم
روش نمونه گیری و برآورد موجودی سرمایه

در این فصل در بخش (۴-۱ ) به بررسی روش نمونه گیری میپردازیم و در بخش (۴-۲ ) به برآورد موجودی سرمایه و مطالعات انجام شده در این زمینه پرداخته ایم . لازم به ذکر است که در بخش (۴-۱ ) به بررسی ویژگیهای جامعه آماری و واحد های نمونه ، انتخاب روش نمونه گیری و تعیین حجم نمونه ها پرداخته ایم .

فصل پنجم
برآورد مدلها و نتیجه گیری و پیشنهادها

در این فصل ابتدا به بررسی انواع توابع تولید و متغیر های مجازی پرداخته شده است. در بخش های دوم و سوم فصل به ارائه مدل نظری جهت بررسی های تجربی و برآورد مدل اختصاص داده شده است و در انتها به پیشنهادات و نتیجه گیری پرداخته ایم .

منابع

دانلود پروژه کامل مدیریت در مورد بهره وری

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
دانلود پروژه کامل مدیریت در مورد بهره وریدانلود پروژه کامل مدیریت در مورد بهره وریدانلود پروژه کامل مدیریت در مورد بهره وریدانلود پروژه کامل مدیریت در مورد بهره وریدانلود پروژه کامل مدیریت در مورد بهره وریدانلود پروژه کامل مدیریت در مورد بهره وریدانلود پروژه کامل مدیریت در مورد بهره وریدانلود پروژه کامل مدیریت در مورد بهره وری
Link: http://www.getf.ir/?p=9741

بروز رساني: ۱۳۹۶/۰۴/۰۷ در ۱۰:۰۰ ق.ظ

پاسخ دهید

کد امنیتی *