کتاب های سه سطحی بهترین وسیله برای یادگیری تست ها

۱۳۹۵/۰۶/۰۱
نويسنده:

کتاب های سه سطحی بهترین وسیله برای یادگیری تست ها

کتاب‌های سه‌سطحی دارای سه سطح نسبتاً دشوار، دشوار و دشوارتر است.

در کتاب های سه سطحی سوالات سالهای گذشته نوشته شده است که در کنار هر سوال اطلاعات مربوط به سوال هم نوشته شده است که بیان می کند در آزمون مشابه چند نفر و چند درصد از افراد شرکت‌کننده به آن سؤال مراجعه کرده‌اند و چند درصد توانسته‌اند پاسخ درست دهند.

با این کتاب می‌توانید مکمل خوبی برای کتاب‌های آبی داشته باشید و پس از زدن تست‌های کنکور با استفاده از سه سطح این کتاب، تست‌زنی خود را تکمیل کنید؛ زیرا هر سؤال دارای نکات و مطالبی است که ممکن است به شما کمک قابل توجهی کند تا با چالش‌ها و سؤالات خاص، بیش‌تر آشنا شوید. واضح است که سؤالات قسمت دشوار کتاب، سؤالات چالشی‌تر را شامل می‌شود و شما با حل این سؤالات می‌توانید با سبک‌های مختلف سؤال، بیش‌تر آشنا شوید.

در ابتدای هر فصل با توجه به راهنمایی که قید شده است، هر دانش‌آموز می‌تواند بداند که متناسب با تراز خود باید به چند سؤال از هر ده سؤال پاسخ دهد. این موضوع به او کمک می‌کند تا بتواند در منزل روش‌های مشاوره‌‌ای و تستی را کاربردی‌تر کند و با تمرین در منزل، تسلط خود را بر این روش‌ها افزایش دهد و در جلسه‌ی آزمون بهتر و کارآمدتر از آن‌ها استفاده کند. هم‌چنین با توجه به مبحث و مطابقت دادن آن با برنامه‌ی راهبردی بداند که باید در آزمون آتی چه عملکردی داشته باشد و به چه تعداد سؤال نسبت به سطح آزمون، پاسخ دهد.

این کار کمک شایانی به شناخت دانش‌آموزان از خود می‌کند؛ زیرا اگر بخواهند تست زمان‌دار بزنند دیگر نگران زمان نیستند و با توجه به راهنما می‌دانند که می‌توانند به چند سؤال پاسخ ندهند و بهتر می‌توانند تکنیک ضربدر و منها را اجرا کنند و با تلفیق آن با زمان‌های نقصانی می‌توانند هر چه بهتر استرات‍‍ژی بازگشت را انجام دهند و با تمرین و تکرار آگاهانه‌ی این روش‌ها در منزل قدرت خود را در تشخیص نوع سؤالات افزایش می‌دهند و به شناخت بهتری نسبت به خود دست می‌یابند.

افزایش شفافیت ذهن و مرور چندباره‌ی این کتاب به‌خصوص در سطوح بالاتر به پیشرفت هر چه بیش‌تر دانش‌آموزان کمک می‌کند و جایگاه آن‌ها را ارتقا می‌بخشد.

منبع: کانون

Link: http://www.getf.ir/?p=16429

بروز رساني: ۱۳۹۷/۰۳/۰۱ در ۱۲:۳۲ ب.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

کد امنیتی *