دانلود تحقیق پاورپوینت آماده در مورد ADSLدانلود تحقیق پاورپوینت آماده در مورد ADSL

چرا ADSL ؟
احتمالا شما هم از آن دسته از کاربران اینترنت هستید که ازDial up یاهمان سیستم شماره‌گیری استفاده می‌کنید‌، یک مودم معمولی برروی سیستم خود دارید‌،زمان زیادی از وقت شما هر روز باید صرف شماره‌گیری واتصال به اینترنت و قطع وصل‌هایمتوالی‌شود‌، در زمان استفاده از اینترنت خط تلفن شما مشغول است و هزینه تلفن را همباید پرداخت کنیدبرای اتصال بهاینترنت با استفاده از خطوط ‌تلفن استاندارد (زوج سیم مسی) در کنار سیستم معروف و آشنای Dial up، روش‌های دیگری هم وجود دارد، مانند استفاده ازمودمهای کابلی‌، شبکه محلی و یا فناوری (DSL(Digital Subscriber Line و بی‌سیم (Wireless). فناوری‌ ADSL یکی از مناسب‌ترین و باصرفه‌ترین راهکارهای دسترسی به اینترنت پر‌سرعت و مقابله با مشکلات سیستم‌های اتصال معمولی Dial up است‌.

  • عنوان تحقیق : ADSL
  • نوع فایل : پاورپوینت (قابل ویرایش)
  • تعداد صفحات : 18
  • به همراه فایل ورد آن
  • قیمت : 9000 تومان

قسمتی از متن :

در اختیار داشتن سرعت همانچیزی است که همیشه در پی آن هستیم . فن آوری ADSL پاسخی است به آنها که به سرعتاحتیاج دارند تا با استفاده از آن زودتر به هدف برسند. ADSL پاسخی است به آنها کهبه سرعت احتیاج دارند و از دیگر روشهای دسترسی با استفاده از مودم ها و خط های تلفنبه ستوه آمده اند و در پی آن هستند تا با استفاده از این راهکار و با سرعت مطلوب بهپاسخ خود برسند.
ADSL تکنولوژی جدیدی است که بر بستر کابل تلفن عمل میکند. نصب یک سیستم ویژه در داخل پست مخابراتی هر منطقه، مشترکین تلفنآن منطقه را به سادگی و بدون نیاز به هر نوع دخل و تصرف سخت افزاری و یا نرمافزاری، از این سرویس بهره مند نماید. ADSL وابسته به پردازش سيگنالهاي ديجيتال و يك الگوريتم خلاق براي فشردهكردن حجم بالاي اطلاعات براي يك جفت خط معمولي تلفن است. به علاوه ايجاد تغييراتيدرفيلترهاي آنالوگ و مبدلهاي آنالوگ/ديجيتال لازم است . ADSL ميتواند به راحتي تا 10 سال ديگر حلال مشكلات سرعت اينترنت باشد تا سيستم خطوط تلفنبتوانند خطوط با ظرفيت جديد يا حتي سيستم هاي پيشرفته تر كه احتياج به كابل نداشتهباشند راه اندازي شود

ADSL چيست ؟
تکنولوژی DSL یکی از انواع تكنولوژيهاي انتقال پرسرعت داده است که جهتدسترسی به اینترنت و همینطور پخش ویدئویی مطرح گردید . اين تکنولوژی با استفادهاز خطوط تلفن معمولی ما را قادر میسازد تا از امکانات از پیش موجود، از تکنولوژیجدید استفاده کنید. نوع دیگر همین تکنولوژی ADSL است که یکی از انواع تکنولوژی DSL محسوب میگردد.

ADSL مخفف Asymmetric Digital Subscriber Line به معناي خط اشتراك ديجيتال نامتقارن(سرعت ارسال داده در ثانیه کمتر از دریافت اطلاعات است) می‌باشد، اين تكنولوژي نسبتاًجديد است كه خطوط تلفن فعلي را به راهي براي دستيابي به صوت و تصوير و تبادلاطلاعات با سرعت نسبتاً بالا تبديل مي كند. ADSL مي تواند بيش از 6Mb در ثانيه بهمشترك تحويل دهد اين بدان معناست كه بدون سرمايه گذاري زياد و با كابل هاي موجود ميتوان ظرفيت را تا 50 برابر افزايش داد. با اين تكنولوژي حتي مي توان محتواي فعليموجود در اينترنت را از متن به صوت تبديل كرد و ديگر احتياجي به كوچك كردن حجمتصاوير گرافيكي و در نتيجه كاهش كيفيت آنها نخواهد بود. مي توان به راحتي ويديوكنفرانس بين دانشگاهها و مراكز صنعتي برگزار كرد.

ADSL چگونه كار مي كند ؟
زوج‌سيم مسى تلفن شهرى (ضعیفترین رسانه مخابراتی از این نظرمی باشد ) از محدوده فركانسى ميان صفر‌ تا ‌‌2مگاهرتزپشتيبانى مى كند كه از اين ميان فقط براى كاربردهاى شهرى تلفن ثابت(PSTN) ازپهناى باند 4 ‌كيلوهرتز پشتيبانى مى‌شود. بدين‌معنى كه هنگام استفاده از تلفنمعمولى حداكثر باند فركانسى‌4‌كيلو هرتز مورد استفاده قرار گرفته و مابقى باندبلا‌استفاده مى‌ماند.از 500/1 ظرفيت خط استفاده مي شود.
ADSLبا‌بكار‌گيرى‌تكنولوژيها‌ي مدولاسيون‌‌تقسيم فركانسى و فشرده سازى اطلاعات‌‌‌‌ اين امكان را بوجود مى‌آورد كهسيستم شماره‌گيرى تلفن بتواند از پهناى باند ‌‌4 ‌كيلوهرتز خود استفاده كند و مابقىباند فركانسى آزاد براى اتصال به اينترنت و تبادل اطلاعات ميان كاربر و مركز خدمات‌ ADSL استفاده شود. استفاده از محدوده فركانس‌‌4‌كيلوهرتزى نمى‌تواند بيشتر از56kbps سرعت در‌اختيار كاربران قرار دهد و بااستفاده از يك پهناى باندى معادل ‌‌2 مگا هرتزميتوان تصور كرده كه چه‌مقدار بر سرعت تبادل اطلاعات افزدوه مى‌شود (چيزى در حدود 500 برابر) و در اين حالت است كه ميتوان به سرعت‌هاى 8mbps و حتى خيلى بالاتردست يافت (تكنولوژى هاى جديدتر‌ADSL قادر به ارائه سرعت‌هايى بيش از‌‌‌‌20mbps مى‌باشند). این فن آوری قادراست اطلاعات را در طول خطوط معمولی تلفن، با سرعتی معادل ۴۰ برابر سریعترین مودمآنالوگ موجود در بازار انتقال دهد.و این در حالی است که سرعت متوسط آنرا ۱/۵ mbps درنظر بگیریم و اگر سرعت آن به ۸Mbps برسد سرعت آن به مراتب بیشتر از ۱۴۰ برابرمودمهای آنالوگ خواهد بود . ADSLاز دوباند فرکانسی مجزا استفاده می‌کند که به باند بالا و باند پایین معروف هستند. باند پایین که برای دانلود کردن اطلاعات مورد استفاده قرار می‌گیرد ارتباط از دفتر مرکزی به کاربر را برقرار می‌کند. باند بالا نیز برای برقراری ارتباط از سمت کاربر به سمت دفتر تلفن مرکزی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ADSL استانداردپهنای باند 875/25 کیلوهرتز تا ۱۳۸ کیلوهرتز برای ارسال اطلاعات از کاربر به دفتر مرکری و پهنای باند ۱۳۸ تا ۱۱۰۴ برای برقراری ارتباط از دفتر مرکزی به کاربر مورد استفاده قرار می‌گیرد…

دانلود تحقیق پاورپوینت آماده در مورد ADSL


برچسب‌ها:, , , ,