دانلود تحقیق پاورپوینت آماده در مورد ADSLدانلود تحقیق پاورپوینت آماده در مورد ADSL

چرا ADSL ؟
احتمالا شما هم از آن دسته از کاربران اینترنت هستید که ازDial up یاهمان سیستم شماره‌گیری استفاده می‌کنید‌، یک مودم معمولی برروی سیستم خود دارید‌،زمان زیادی از وقت شما هر روز باید صرف شماره‌گیری واتصال به اینترنت و قطع وصل‌هایمتوالی‌شود‌، در زمان استفاده از اینترنت خط تلفن شما مشغول است و هزینه تلفن را همباید پرداخت کنیدبرای اتصال بهاینترنت با استفاده از خطوط ‌تلفن استاندارد (زوج سیم مسی) در کنار سیستم معروف و آشنای Dial up، روش‌های دیگری هم وجود دارد، مانند استفاده ازمودمهای کابلی‌، شبکه محلی و یا فناوری (DSL(Digital Subscriber Line و بی‌سیم (Wireless). فناوری‌ ADSL یکی از مناسب‌ترین و باصرفه‌ترین راهکارهای دسترسی به اینترنت پر‌سرعت و مقابله با مشکلات سیستم‌های اتصال معمولی Dial up است‌.

  • عنوان تحقیق : ADSL
  • نوع فایل : پاورپوینت (قابل ویرایش)
  • تعداد صفحات : ۱۸
  • به همراه فایل ورد آن
  • قیمت : ۹۰۰۰ تومان

قسمتی از متن :

در اختیار داشتن سرعت همانچیزی است که همیشه در پی آن هستیم . فن آوری ADSL پاسخی است به آنها که به سرعتاحتیاج دارند تا با استفاده از آن زودتر به هدف برسند. ADSL پاسخی است به آنها کهبه سرعت احتیاج دارند و از دیگر روشهای دسترسی با استفاده از مودم ها و خط های تلفنبه ستوه آمده اند و در پی آن هستند تا با استفاده از این راهکار و با سرعت مطلوب بهپاسخ خود برسند.
ADSL تکنولوژی جدیدی است که بر بستر کابل تلفن عمل میکند. نصب یک سیستم ویژه در داخل پست مخابراتی هر منطقه، مشترکین تلفنآن منطقه را به سادگی و بدون نیاز به هر نوع دخل و تصرف سخت افزاری و یا نرمافزاری، از این سرویس بهره مند نماید. ADSL وابسته به پردازش سیگنالهای دیجیتال و یک الگوریتم خلاق برای فشردهکردن حجم بالای اطلاعات برای یک جفت خط معمولی تلفن است. به علاوه ایجاد تغییراتیدرفیلترهای آنالوگ و مبدلهای آنالوگ/دیجیتال لازم است . ADSL میتواند به راحتی تا ۱۰ سال دیگر حلال مشکلات سرعت اینترنت باشد تا سیستم خطوط تلفنبتوانند خطوط با ظرفیت جدید یا حتی سیستم های پیشرفته تر که احتیاج به کابل نداشتهباشند راه اندازی شود

ADSL چیست ؟
تکنولوژی DSL یکی از انواع تکنولوژیهای انتقال پرسرعت داده است که جهتدسترسی به اینترنت و همینطور پخش ویدئویی مطرح گردید . این تکنولوژی با استفادهاز خطوط تلفن معمولی ما را قادر میسازد تا از امکانات از پیش موجود، از تکنولوژیجدید استفاده کنید. نوع دیگر همین تکنولوژی ADSL است که یکی از انواع تکنولوژی DSL محسوب میگردد.

ADSL مخفف Asymmetric Digital Subscriber Line به معنای خط اشتراک دیجیتال نامتقارن(سرعت ارسال داده در ثانیه کمتر از دریافت اطلاعات است) می‌باشد، این تکنولوژی نسبتاًجدید است که خطوط تلفن فعلی را به راهی برای دستیابی به صوت و تصویر و تبادلاطلاعات با سرعت نسبتاً بالا تبدیل می کند. ADSL می تواند بیش از ۶Mb در ثانیه بهمشترک تحویل دهد این بدان معناست که بدون سرمایه گذاری زیاد و با کابل های موجود میتوان ظرفیت را تا ۵۰ برابر افزایش داد. با این تکنولوژی حتی می توان محتوای فعلیموجود در اینترنت را از متن به صوت تبدیل کرد و دیگر احتیاجی به کوچک کردن حجمتصاویر گرافیکی و در نتیجه کاهش کیفیت آنها نخواهد بود. می توان به راحتی ویدیوکنفرانس بین دانشگاهها و مراکز صنعتی برگزار کرد.

ADSL چگونه کار می کند ؟
زوج‌سیم مسى تلفن شهرى (ضعیفترین رسانه مخابراتی از این نظرمی باشد ) از محدوده فرکانسى میان صفر‌ تا ‌‌۲مگاهرتزپشتیبانى مى کند که از این میان فقط براى کاربردهاى شهرى تلفن ثابت(PSTN) ازپهناى باند ۴ ‌کیلوهرتز پشتیبانى مى‌شود. بدین‌معنى که هنگام استفاده از تلفنمعمولى حداکثر باند فرکانسى‌۴‌کیلو هرتز مورد استفاده قرار گرفته و مابقى باندبلا‌استفاده مى‌ماند.از ۵۰۰/۱ ظرفیت خط استفاده می شود.
ADSLبا‌بکار‌گیرى‌تکنولوژیها‌ی مدولاسیون‌‌تقسیم فرکانسى و فشرده سازى اطلاعات‌‌‌‌ این امکان را بوجود مى‌آورد کهسیستم شماره‌گیرى تلفن بتواند از پهناى باند ‌‌۴ ‌کیلوهرتز خود استفاده کند و مابقىباند فرکانسى آزاد براى اتصال به اینترنت و تبادل اطلاعات میان کاربر و مرکز خدمات‌ ADSL استفاده شود. استفاده از محدوده فرکانس‌‌۴‌کیلوهرتزى نمى‌تواند بیشتر از۵۶kbps سرعت در‌اختیار کاربران قرار دهد و بااستفاده از یک پهناى باندى معادل ‌‌۲ مگا هرتزمیتوان تصور کرده که چه‌مقدار بر سرعت تبادل اطلاعات افزدوه مى‌شود (چیزى در حدود ۵۰۰ برابر) و در این حالت است که میتوان به سرعت‌هاى ۸mbps و حتى خیلى بالاتردست یافت (تکنولوژى هاى جدیدتر‌ADSL قادر به ارائه سرعت‌هایى بیش از‌‌‌‌۲۰mbps مى‌باشند). این فن آوری قادراست اطلاعات را در طول خطوط معمولی تلفن، با سرعتی معادل ۴۰ برابر سریعترین مودمآنالوگ موجود در بازار انتقال دهد.و این در حالی است که سرعت متوسط آنرا ۱/۵ mbps درنظر بگیریم و اگر سرعت آن به ۸Mbps برسد سرعت آن به مراتب بیشتر از ۱۴۰ برابرمودمهای آنالوگ خواهد بود . ADSLاز دوباند فرکانسی مجزا استفاده می‌کند که به باند بالا و باند پایین معروف هستند. باند پایین که برای دانلود کردن اطلاعات مورد استفاده قرار می‌گیرد ارتباط از دفتر مرکزی به کاربر را برقرار می‌کند. باند بالا نیز برای برقراری ارتباط از سمت کاربر به سمت دفتر تلفن مرکزی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ADSL استانداردپهنای باند ۸۷۵/۲۵ کیلوهرتز تا ۱۳۸ کیلوهرتز برای ارسال اطلاعات از کاربر به دفتر مرکری و پهنای باند ۱۳۸ تا ۱۱۰۴ برای برقراری ارتباط از دفتر مرکزی به کاربر مورد استفاده قرار می‌گیرد…

دانلود تحقیق پاورپوینت آماده در مورد ADSL


برچسب‌ها:, , , ,

افزودن دیدگاه