دانلود مقاله نقش تربیتی مدیریت و کارکنان مدرسهدانلود مقاله نقش تربیتی مدیریت و کارکنان مدرسه

  • عنوان مقاله : نقش تربیتی مدیریت و کارکنان مدرسه
  • نوع فایل : word (قابل ویرایش)
  • تعداد صفحات : 18
  • قیمت : 9000 تومان

چکیده
بدون شک فعاليت‌ هاي امور تربيتي در مدارس چنانچه مورد توجه مديران و كاركنان و دست‌اندركاران قرار گرفته و اهميت و كاركردش بيشتر احساس شود، مي‌تواند در تربيت و شكوفايي و موفقيت دانش‌آموزان مؤثر واقع گردد.

مدرسه به عنوان گسترده‌ترين و در دسترس‌ترين محيط آموزشي و پرورشي نقش مهمي در تربيت همه جانبه دانش‌آموزان دارد. مدرسه به عنوان تنها دنياي واقعي اكثر بچه‌ها و فعاليت‌هاي آموزشي و پرورشي آن به عنوان فعاليت‌هاي اصلي كودكان و نوجوانان در شكل‌دهي شخصيت و ساختار رواني آن‌ها اهميت فراواني دارد. دانش‌آموزان ضمن فراگيري دانش‌هاي مورد نياز خود بايد چگونه زيستن و چگونه بودن را ياد بگيرند و ضمن آن، خودارزشمندي و موفقيت و خلاقيت را تجربه كنند.

امور تربيتي مدارس چنانچه مورد حمايت جدي مديران قرار گرفته و داراي مربيان باتجربه و باانگيز و تلاشگر باشد، مي‌تواند فرصت‌هاي مناسب را براي رشد و شكوفايي دانش‌آموزان فراهم نمايد. پرورش اخلاقي و رفتاري، ايجاد حس مسؤوليت‌پذيري، تقويت اعتماد به نفس، به دست آوردن روحيه استقلال طلبي و استكبار ستيزي، تفكر انتقادي، قدرت تصميم‌گيري، كنار آمدن با هيجانات و فشارهاي رواني، شناخت كامل خود و رسيدن به خود آگاهي و احساس خودارزشمندي نتيجه حضور فعال دانش‌آموزان در برنامه‌هاي فرهنگي و هنري مدارس است.

اجراي برنامه‌ها و مسابقه‌هاي فرهنگي و هنري ابزار و وسيله‌اي مناسب است براي اينكه مربيان بتوانند ارتباطات عاطفي خوبي با فراگيران برقرار كرده و آموزه‌هاي ديني و اخلاقي را به آن‌ها منتقل نمايند. در امور تربيتي دانش‌آموزان تعامل و همكاري و هماهنگي مربيان و معلمان و كاركنان مدرسه حائز اهميت است. مربيان و معلمان به عنوان افرادي كه زمان بيشتري را با دانش‌آموزان سپري مي‌كنند و در تماس دائمي با آن‌ها قرار دارند نقش بسيار مهمي در پذيرش و تربيت ايفا مي‌كنند…

دانلود مقاله نقش تربیتی مدیریت و کارکنان مدرسه


برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,