دانلود مقاله کامل درباره شبکه AD HOCدانلود مقاله کامل درباره شبکه AD HOC

شبکه Ad Hoc یکی از ساده ترین پیاده سازی های توپولوژی یا همبندی شبکه های بیسیم می باشد ، در حالت معمول توپولوژی های شبکه های کامپیوتری بیسیم را به دو صورت Infrastructure و Ad Hoc تقسیم بندی می کنیم…

  • تعداد فایل ها : 5
  • نوع فایل ها : word (قابل ویرایش) ، پاورپوینت (قابل ویرایش) ، pdf
  • تعداد صفحات : 29 ، 114 ، 25 ، 18 ، 20
  • عنوان مقاله 1 : شبکه بی سیم ادهاک
  • عنوان مقاله 2 : شبکه های Ad Hoc
  • عنوان مقاله 3 : مسیریابی در شبکه های Ad Hoc
  • عنوان پاورپوینت 1 : شبکه های بیسیم ادهاک
  • عنوان پاورپوینت 2 : پروتکل های امن در شبکه های ad-hoc
  • قیمت : 20,000 تومان

قسمتی از مقاله :

شبکه Ad Hoc یکی از ساده ترین پیاده سازی های توپولوژی یا همبندی شبکه های بیسیم می باشد ، در حالت معمول توپولوژی های شبکه های کامپیوتری بیسیم را به دو صورت Infrastructure و Ad Hoc تقسیم بندی می کنیم ، در نوع Infrastructure از یک دستگاه مرکزی به نام Access Point به عنوان نقطه اتصال به یکدیگر استفاده میکنیم و در حقیقت این Access Point در نقش یک سویچ در شبکه های بیسیم فعالیت می کنند ، در توپولوژی نوع دوم که Ad Hoc نام دارد ، دیگر از دستگاه جانبی استفاده نمی شود و هر یک از کامپیوترها در این توپولوژی به نوعی در نقش یک Access Pint فعالیت می کنند .

شبکه های ad hoc معمولا کاربردهایی موقتی و کم مدت را دارند و برای کاربردهای طولانی مدت مورد استفاده قرار نمی گیرند . بر خلاف شبکه های Infrastructure که از قابلیت هایی مثل شبکه های LAN برخوردارند و می توان به ثبات آنها اطمینان کرد ، شبکه های ad hoc پایداری نسبتا پایینی دارند و به همین دلیل است که کاربرد موقتی دارند.

با استفاده از این نوع شبکه نیز می توان یک یا گروهی از کامپیوترها که دارای کارت شبکه بیسیم هستند را به یکدیگر متصل کرد و تبادل اطلاعات را انجام داد.

واژه Ad-Hoc ریشه ای لاتین داشته و به معنای ” کاربرد اختصاصی” است . این واژه بیانگر این است که ما به هنگامی از این نوع سرویس ها استفاده می کنیم که امکان استفاده از نوع سرویس دیگری که بصورت عمومی پیاده سازی شده باشد وجود نداشته باشد . معمولا ما زمانی از شبکه های Ad-Hoc استفاده می کنیم که امکان استفاده از انواع دیگر شبکه وجود نداشته باشد. در ارتباطات Ad-Hoc شما یک Session یا نشست برقرار کرده و تمامی دستگاه های به آن Session متصل می شوند ، بنابراین با این روش Access Point عملا حذف خواهد شد . برای ایجاد این Session یکی از کامپیوترها با استفاده از کارت شبکه بیسیم خود یک نام دامنه یا بهتر بگوییم یک SSID مانند Access Point های دیگر ایجاد می کند که برای محدوده فرکانسی که در آن کارت شبکه های بیسیم دیگر فعال هستند قابل شناسایی می باشد .

فهرست مطالب :

پیشینه
مقدمه
انواع راههای ارتباطی
توپولوژی شبکه ها
معرفی انواع شبکه‌های ادهاک
کاربردهای شبکه ادهاک
خصوصیات شبکه‌های ادهاک
امنیت در شبکه‌های بی سیم
منشأ ضعف امنیتی در شبکه‌های بی‌سیم و خطرات معمول
سه روش امنیتی در شبکه‌های بیسیم
مسیریابی
پروتکل‌های مسیریابی
پروتکل‌های روشاول
پروتکل‌های روشدوم
محدودیت‌های سخت‌افزاری
روش‌های مسیریابی در شبکه‌های حسگر
روش سیل آسا
روش شایعه پراکنی
روش اسپین
روش انتشار هدایت شده
ايجاد يك شبكه بلوتوث
نتیجه گیری
منابع

دانلود مقاله کامل درباره شبکه AD HOC


برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,