دانلود پاورپوینت درباره ماشین های سری تراشدانلود پاورپوینت درباره ماشین های سری تراش

در رشته ماشین ابزار ماشین ها واردات مختلفی وجود دارد که به تنهایی و یا با استفاده از امکانات جانبی میتوان آنها را بکار برد. هر چه سرعت و دقت و کیفیت این ماشنیها بیشتر باشد عملیات کاری سریعتر و بهتر انجام میگردد. ماشینهای سری تراش ماشینی است که تعدادی از قطعات را بصورت هماهنگ و یکسان تولید می نمایند…

  • عنوان پاورپوینت : ماشین های سری تراش
  • دسته : ماشین ابزار
  • نوع فایل : پاورپوینت (آماده ارائه ، قابل ویرایش)
  • تعداد اسلاید : صفحات : 17
  • قیمت : 9000 تومان

قسمتی از متن :

در رشته ماشین ابزار ماشین ها واردات مختلفی وجود دارد که به تنهایی و یا با استفاده از امکانات جانبی میتوان آنها را بکار برد. هر چه سرعت و دقت و کیفیت این ماشنیها بیشتر باشد عملیات کاری سریعتر و بهتر انجام میگردد. ماشینهای سری تراش ماشینی است که تعدادی از قطعات را بصورت هماهنگ و یکسان تولید می نمایند .
این ماشینها دارای دو نوع قلم گیر میباشند که شامل :
1 – دستگاه قلم گیر 4 طرفه
2 – دستگاه قلم گیر 6 طرفه

برای تراش قطعات با فرمهای مختلف از انواع قلمهای تراش متعددی که هر کدام دارای لبه برش مخصوص بفرم قطعات را دارد روی قلم گیرهای 4 و 6 طرفه بسته و آنها را میتراشد. جهت بکار انداختن هر قلم لازم است دسته مخصوص  قلم گیر 6 طرفه را چرخانده تا قلم بعدی در جای اصلی که باید عمل برش را انجام دهد قرار بگیرد . بعد از این عمل با جلو و عقب بردن دستگاه رنده گیر 6 طرفه در روی ریل بکار نزدیک و یا از روی کار تراشیده شده دور خواهد شد . با تکرار این عملیات نیز می توان تعداد زیادی از قطعات یکسانی را بطور سری تراشید .

ماشینهای تراش به گروههای زیر تقسیم می شوند:

خودکار
دستی
نیمه خودکار
عمودی و افقی
اصولاً ماشین سری تراش مانند ماشینهای تراش دارای جعبه دنده سرعت و یا دستگاه انتقال حرکت تسمه ای میباشد.

دانلود پاورپوینت درباره ماشین های سری تراش


برچسب‌ها:,