درمان درد زانو با فشار دادن

ارسال شده در: پزشکی و سلامت | ۰
درمان درد زانو با فشار دادن
شاید همیشه فک میکردیم که فقط افراد مسن دچار زانو درد میشوند ولی امروزه با وجود دوندگی های فراوان ممکن است هر انسانی دچار زانو درد شود.

بی‌تحرکی، تغذیه نامناسب، دوری از ورزش و تغییر سبک زندگی مشکلات زیادی را برای همگان به همراه دارد که زانو درد یکی از این  مشکلات است. در این زمینه روی آوردن به طب فشاری راه حل عالی و مناسبی است که می‌تواند راهگشای بسیاری از دردهای شما باشد.

قبل از شروع به این نکته توجه کنید؛ اگر بیماری جدی یا تهدیدکننده‌ای دارید مانند سرطان یا بیماری قلبی، بهتر است قبل از انجام دادن طب فشاری با یک متخصص مشورت کنید. بعد از ماساژ مصرف آب گرم فراوان کمک می‌کند تا مواد سمی از بدن دفع شود.

*نقطه A:

این نقطه درست در قسمت تورفتگی بیرونی قرار دارد.ماساژ دادن این نقطه، زانودرد و خشکی زانو، ورم و روماتیسم کف پا را برطرف می‌کند.

*نقطه B:

این نقطه در قسمت خارج و پایین پا و بالای استخوان ساق پا قرار می‌گیرد. ماساژ دادن این نقطه درد بیش‌ازحد زانو، درد عضلانی و کوفتگی را رفع می‌کند.

* نقطه C:

چهار انگشت پایین‌تر از سر زانو در قسمت خارج از استخوان ساق پا قرار دارد.اعمال فشار به این نقطه تمام بدن و عضلات را تقویت می‌کند و زانودرد را نیز تسکین خواهد داد.

*نقطه D:

قسمت بیرونی زانو را که خم می‌شود و چین به انتها می‌رسد، کمی فشار دهید تا زانودرد و خشکی زانو رفع شود.

* نقطه E:

فشار دادن گوشه داخلی زانو و درد تورفتگی بین دو تاندون، درد زانو را برطرف می‌کند.

*نقطه F:

این نقطه در داخل زانو است، جایی که هنگام خم کردن زانو خطی به وجود می‌آید. فشار دادن این نقطه، زانودرد و ورم زانو را تسکین می‌دهد.

*نقطه G:

این نقطه واقع در داخل زانو، بالای استخوان ساق پاست. ماساژ دادن این نقطه مشکلات زانو، ورم، واریس، احتباس آب و گرفتگی عضلات را برطرف می‌کند.

*نقطهH:

این نقطه در پشت زانو قرار دارد.ماساژ دادن این نقطه کمک می‌کند تا زانودرد، خشکی مفاصل، کمردرد و سیاتیک برطرف شود.

 منبع: شهر خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *